3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi’nin Ertelenmesi Hakkında Duyuru

Değerli Bilim İnsanları,

Daha evvel karşılaşmadığımız şekilde tüm dünyayı etkileyen, kozmik bir kriz sürecini yaşadığımız şu süreçte her birimizin rutin hayatı maalesef sekteye uğradı. Bu zaman aralığına dair tüm plan, beklenti ve hedeflerimizi de ertelemek zorunda kaldık. Sağlık çalışanları olarak, canımız pahasına verdiğimiz destansı mücadelenin sonuçlarını göstermeye başladığı bu dönem, her alanda bilimsel çalışmaların önemini de bir kez daha gözler önüne serdi.

İşte tam bu maksatla, 2020 yılı Eylül ayı içinde gerçekleştirilmesi planlanan ancak yönetim kurulumuz tarafından, ilgili kurumlarca yapılan açıklamalar dikkate alınarak ertelenen “3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi’nin” yine kendi alanında tek olma misyonunu koruyarak 08-12 Eylül 2021 tarihleri arasında Azerbaycan-Bakü’de yapılması planlanmış olup sizleri kongremize davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

TURAZ Bilim Derneği, İnönü Üniversitesi ve Azerbaycan Tıp Üniversitesi paydaşlığında ve ülkemizde bulunan birçok üniversiteden bilim insanlarının katılımı ile Birinci Uluslararası TURAZ AKADEMİ Adli Bilimler, Adli Tıp ve Patoloji Kongresi, Azerbaycan Bakü’de 13-16 Ekim 2016 tarihleri arasında, İkinci Uluslararası kongremiz 1-4 Eylül 2018 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilmişti.

3. Uluslararası TURAZ AKADEMİ Kongresi’nin ana teması “ŞİDDET ve MEDYA” olarak belirlendi. Bu kapsamda özellikle, aile içi şiddet, kadına ve çocuğa yönelik şiddet ve istismar olgularında, toplumun bilgilenmesinde güçlü bir araç olan basın yayın organlarının sorumlulukları tartışılacaktır. Ayrıca, patolojide genel konular ile adli patoloji, toksikoloji,  adli antropoloji, adli psikiyatri, medikolegal otopsi uygulaması gibi teknik konular ve farklı tıp branşlarında güncel konular ve medikolegal sorunlar ele alınacaktır. Konuların tartışılmasında sadece sorunun tespit edilmesi ile yetinilmeyip çözüm önerilerini de kapsayan bütüncül bir yaklaşım izlenecektir. Kongremiz, yerli ve milli kaynaklardan beslenip, uluslararası bir nitelik kazanan ve birçok branşı kapsayan ilk ve tek tıp kongresi özelliğini korumaktadır.

İlk kez, uluslararası alanda adli bilimlerde önemli konuların işlendiği bir kongrede, dünyadaki en zengin dillerden biri olan ve en çok konuşulan 5. dil olan Türkçe’nin kongremizin resmi dili olması bizi ayrıca onurlandırmaktadır. Gönül dili olan Türkçemizi aynı zamanda bilim dili haline getirmek için yoğun bir çaba içerisindeyiz. Sunumlar anlık olarak Rusça ve İngilizceye tercüme edilecektir.

Amacımız, dost ve kardeş ülke olan Azerbaycan başta olmak üzere, tüm Türk Devlet Topluluklarındaki ve diğer uluslararası topluluklarda bulunan bilim insanları ile birlikte adli bilimler öncelikli olmak üzere diğer birçok branşın katılımları ile ortak bir platform oluşturarak bilimsel işbirliğini arttırmaktır.

Bu amacımıza ulaşabilmek için katkılarınızı ve desteklerinizi bekliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Osman CELBİŞ
TURAZ Bilim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı
Kongre Başkanı

NOT: Bildiri gönderimi
Web sayfasında belirtilen yazım kurallarına göre hazırlanan bildirilerinizi;
e-posta Konu kısmına: TURAZ-2021 – ÖZET METİN – (konu başlığı) belirtilerek turazbilim@gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

İletişim:         
İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı, Merkez/Malatya

Cep Tel : +90 532 364 26 66 (Osman Celbiş), +90 505 515 66 84 (Servet Birgin İritaş)
E-Posta : turazbilim@gmail.com
Web adresi: http://www.turazakademi.com/       

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: